Corten Sac

Bu Sayfada cor-ten sac ile ilgili bilgilendirmeler yer almaktadır..

Stoklarımızda Corten sac bulunmamaktadır..

COR-TEN SAC NEDİR
Belirli bir sınıf karbon çeliktir bahsi geçen cor-ten çelik. Bu çelik aslında hava koşullarına yüksek mukavemet gösterir. Kısaca ifade edilecek olursa “paslı” ya da “paslandırılmış” çelik de denebilir. Bu çeliklerin en yaygın olarak bilinen COR-TEN ® Amerikan USX Corporation tarafından geliştirilen, ancak bazı alanlarda CORTEN çelik gibi tire olmadan bilinen özel üretilmiş çelik metalidir.

Cor-ten sac  Diğer adıyla “Eskitme Çelik” de denebilir. Birkaç yıl boyunca hava şartlarına maruz kaldıysa doğal olarak paslanır, pas patine gibi özel bir tabaka oluşturur ve yıpranmış görünüm özel inşaatlarda, çelik imalatlar ile çalışan sanatçı ve tasarımcı mimarlar için özel ilgi alanına dönüşür.
CORTEN öncelikle, karbon, silisyum, manganez, fosfor, kükürt, krom, nikel ve bakır eklemelerle alaşımlı karbon çelik grubu içinde yer alır ve CORTEN çelik bu duruma geldikten sonra hava şartlarına mukavim durumda kendisini muhafaza eder.

 

corten sac kapı

COR-TEN çelik sonunda kullanıcıların isteği ile oluşturulan rulo malzeme ile daha popüler hale gelmektedir. Eşsiz bir görünüm ve doğal kaplama oksitlenmiş tabii görünümüyle birçok mimari projede cazip hale gelir.
Bu ürün boyamaya gerek bırakmayacak çelik alaşımları grubudur ve istikrarlı bir pas görünüm formunu yıllarca devam ettirir.  oksidasyon doğal bir kaplama oluşturur ve boya ya da aşırı pahalı pas önleyici bakıma bir daha ihtiyaç duyulmaz. Oksidasyon kaplama, yağmur, kar, buz, sis, ve diğer meteorolojik şartlar korozif etkilerine karşı direnir.

 

corten-sac

Corten sac fiyatları ve ebatları ,corten sac , kor-ten sac , korten sac , corten sac özellikleri , corten sac özellikleri , corten sac nedir , corten sac ebatları , corten sac fiyatları